top of page
NEW COVER.png
Untitled-3.jpg
לוגו 1000.png

 מותק החושך

 

נשף ומסיבת השקת הספר למעגל המזמינים

11 במאי 2023 | 20:00 

 

מֹתֶק הַחֹשֶׁךְ דּוֹחֵק בִּי לְהִזְדָּרֵז לִחְיוֹת

מותק החושך חלק ראשון 2022 הוא יצירה יוצאת דופן מבחינה לשונית, סגנונית ותמתית ומתמקד בקטעי שירה מובחרים ומסעות מצולמים. ששת פרקי הספר מקפלים בתוכם שורשים היסטוריים, השפעות תרבותיות שונות ואת טביעת נפשו של הכותב, השואב השראה מהדמויות והתופעות בחייו ויוצר אינטגרציה בין העולמות.

 

מחבר הספר נחי וייס, יליד הרובע היהודי בירושלים שגדל במאה שערים, עזב את מוסדות הקהילה החרדית והלך לנדוד בארצות אירופה האהובות עליו כדי לגלות את האדם הנעדר שבתוכו.

כרך זה חוגג פרי ביכורים של שותפות יצירתית בין נחי וייס הירושלמי, יוצר וכותב, לבין ריקו היאז האמריקאי, דוקומנטריסט ולוכד סיפורים צנוע ומבריק שהתלווה לוייס בין השנים 2017-2021 עם מצלמה ומכשיר הקלטה. לאורך המסמך צועד היאז בעקבות היוצר הצעיר שנע בין הקודש והחול, בין סצנות ירושלמיות לתרבויות במדינות רחוקות ובין שגרה להפתעה כאשר וייס מתייחס לכל מאורע כמכונן, יוצר רגש ויופי מכל אפיזודה ומעורר את הלב מחדש, לפעמים בנשיקה לפעמים בדקירה.

מסעו של וייס משקף את עולמם הפנימי של צעירים בני זמננו, בעיקר אלו שבגרו בקהילות הסגורות ויוצאים לגלות עוד על עצמם, על האל והטבע. ככל שנפליג לעולמותיו נסתקרן יותר. גם מי שלא מכיר מקרוב את הֲוַוי החיים על רצף החרדי-ישראלי-אירופאי לא יכול לפספס את האותות והמופתים בכתבי היד של נחי העוסקים באלוהים, התבוננות, אהבה וזמניות, הנוגעים בשאיפות העמוקות של האדם המחפש ובמניעים שלו, תוך התחבטויות וכמיהה, שאלות של זהות ואמונה, ותנועה מתמדת אל מחוזות היצירה והאהבה.

(מתוך הקדמת העורך)

RICONACHI.jpg

ריקו היאז והמצלמה עם וייס. גרמניה, 2020

Untitled-3.jpg

כמה ציונים ביוגרפיים

נחי וייס הוא כותב, מוסיקאי ויוצר, צאצא לרבנים, פוסקים, מנהיגים, סוחרים וניצולי שואה. וייס מופיע עם גיטרה, שר ומספר את מסעותיו. הוא פרסם תערוכות צילומים, זכה בתחרויות שירה ופרסים מקומיים - ויצירותיו מתפרסמות בכתבי עת מגוונים בישראל ובחו"ל. וייס הוא בוגר המרכז הישראלי להכשרה פוליטית והמכללה הבינ"ל לדיפלומטיה ציבורית בתל-אביב. בעבר הוא נמנה על חוגים לפילוסופיה וקולנוע, היה אקטיביסט בתנועות חברתיות בישראל, השלים לימודי תקשורת ב'מעריב', כתב בעיתונות הישראלית ושימש כעורך, יועץ תקשורת ודובר בכנסת ובמשרד ראש ממשלת ישראל. כיום, לצד עיסוקיו האמנותיים מקדם וייס מיזמים ליהדות קוסמופוליטית וזכויות חברתיות.

 

ריקו אורלנדו היאז הוא צלם, מוסיקאי, חוקר תרבות ועורך קריאייטיב, יליד מרילנד ארה"ב. היאז הוא בעל תואר בפילוסופיה ודתות מאוניברסיטת מרילנד. בשנים האחרונות הוא נודד ומצלם קמפיינים מסחריים ותיעודיים בעולם.

עורך הספר איתמר הנדלמן-סמית הוא סופר, עיתונאי ואיש תרבות, יליד אילת ישראל. הנדלמן היה בעל טור שבועי ושימש ככותב וכעורך בעיתונות הישראלית 'מעריב', 'גלובס' ו'הארץ' בשם העט איתמר בן כנען. הוא כתב שבעה ספרים ותרגם ספר שירים של צ'ארלס בוקובסקי.

​נשף ההשקה 11.05.2023

 

אולמי 'שירה חדשה', יעקב אהליאב 3, ירושלים  |  20:00

נתראה בקרוב עם ספר והקדשה!

* המזמינים באתר עד 30.04.23 יקבלו את העותקים החתומים עם הקדשה אישית במסיבת ההשקה

* למזמינים אחרי 01.05.23 ישראל, אירופה, קנדה וארה"ב: תאריך משוער למשלוח מאי-יוני 2023

לפרטים ויצירת קשר בישראל: weissnachi@gmail.com  |  ייעוץ אמנותי קמילה לוזינסקי  |  Collector: Rico O. Hayes

ניהול שיווק באירופה: Maxim Thoan  |  ניהול אמנותי בישראל: ינון אהרונסון, ספרי ניב  |  ניהול מכירות בעברית: שירה הפקות, רם אבן  |  ניהול אתר ודפי נחיתה: דור לוי  |  עטיפה מיטל אשכנזי  |  שיווק בישראל: דיאלוג ,meshulam.co.il - grow

bottom of page